Kavram'dan "En Çarpıcı" Çorap Tasarımlarına Ödül

07 Haz 2013

Kavram Meslek Yüksekokulu "2. Çorap Tasarımı Yarışması" Sonuçlandı. İstanbul'da bulunan Teknik ve Meslek liseleri olmak üzere 25 farklı liseden toplam 100 öğrencinin katıldığı yarışmada "En Çarpıcı Çorap Tasarımları" ödüllendirildi.

Mesleki eğitimin öncüsü olan Kavram Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Liselerarası 2. Çorap Tasarım yarışmasının kazananları belirlendi. Yarışmanın ödül töreni 7 Haziran 2013 Cuma günü saat 15.00'da Beşiktaş'taki Etiler Anadolu Otelcilik Turizm ML Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. 

İstanbul'da bulunan Teknik ve Meslek liseleri olmak üzere 25 farklı liseden toplam 100 öğrencinin katıldığı, birbirinden ilginç 160 tasarımın değerlendirildiği yarışmanın jüri üyeliğini; Öğretim Üyesi ve tasarımcı Yrd. Doç. Mustafa GÜRGÜLER, Kavram Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Buket SEKBAN, Tasarımcı Asu AKSU, Çorap Sanayicileri Derneği(ÇSD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent İYİKÜLAH, Doğan Çorap Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda ÖZDOĞANCI, Çimpa A.Ş. Genel Müdürü Ender Doğan yaptı. 
 
Yarışma sonuçlarına göre; Mithat Paşa Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nden birinci olan Eda Nur KAVAKLI 1000 TL ve Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap ve Moda Tasarımı Programı %50 eğitim Bursu kazanırken, Sultan Selim Kız Teknik Ve Meslek Lisesi'nden İkinci olan Yasemin ERGÜN 750 TL ve Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap ve Moda Tasarımı Programı %50 Eğitim Bursu, Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi'nden üçüncü olan Sehlenur ARSLAN 500 TL ve Kavram Meslek Yüksekokulu Çorap ve Moda Tasarımı Programı %50 Eğitim Bursu kazandılar.