AFRİKA'NIN YÜZLERİ FOTOĞRAF SERGİSİ

28 Ara 2015

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri Afrika temalı bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı 2. Sınıf öğrencilerinden Abdülmuttalip Keskin’in küratörlüğünü yaptığı “Afrika’nın Yüzleri” adlı fotoğraf sergisinin açılışı 28 Aralık 2015 Pazartesi saat 14.00’da Kavram Meslek Yüksekokulu Sergi Salonunda Öğr. Gör. Tuğba Demir’in de katılımlarıyla gerçekleşti.

Sergi, Afrika coğrafyasının çeşitli yerlerinde çekilmiş insan portrelerinden oluşan ve daha önce hiçbir yerde gösterilmemiş 12 fotoğrafını içermektedir. Küratör Keskin’e göre bu fotoğraf sergisinin amacı, insanlarının kendi iç dünyalarına farklı insanların bakışlarıyla bir yolculuk yapabilmektir. Kesin, yapmış olduğu açıklamada, Afrika coğrafyasının oldukça sorunlu bir bölge olduğunu, insanların açlıktan öldüğünü belirtmektedir. Bu gibi sorunlar karşısında bir farkındalık yaratmak için Afrika temalı fotoğraf sergisini organize etmeyi özellikle istediğini vurgulamakta ve tüketim kültürüne yönelik bir eleştiriyi sergilenen fotoğraflar ile yapabildiğine inandığını ifade etmektedir. Keskin, protest bir tutum geliştirerek serginin açılışında kurdele kesmeyi ya da kokteyl düzenleme etkinliğini özellikle kabul etmediklerini sergi katılımcılarına yapmış olduğu açıklama ile ayrıca belirtti.