Çorap ve Moda Tasarım ile Moda Tasarım Sergisi

25 Şub 2016

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı 2. Sınıf öğrencileri, Drapaj Dersi final çalışmalarını, Öğr.Gör. Zehra Kurtul eşliğinde sergiledi. “Doğadan Yansımalar” temalı drape tekniğiyle çalışılmış giysi tasarımının içeriği; “Doğanın sunduğu yeşilin, mavinin güzelliklerini; doğanın bir parçası olan nesneleri drape tekniğiyle bütünleştirmek.”

Çorap ve Moda Tasarım Programı 2. Sınıf öğrencileri de çorap endüstrisinde ürün tasarımı dersinin final çalışması olan “Markalara Yönelik Çorap Tasarımı” temalı tasarımlarını Öğr.Gör. Mehmet Fil ve Öğr.Gör. Elif Asya Albayrak eşliğinde sergiledi.

Sergiyi gezen İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Sakin Öner, Çorap ve Sanayiciler Derneği Başkanı Bülent İyikülah, Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Bekmezci ve Ceyda Özdoğancı, Moda Tasarım Program Başkanı Öğr.Gör. Buket Sekban Kantarcı ve diğer öğretim elemanları ile öğrenci çalışmalarından dolayı kutladı.

Moda Tasarım Programı ve Çorap ve Moda Tasarım Programı öğrencilerinin sergisi 25 Şubat Perşembe gününe kadar yerleşkemiz giriş katında gezilebildi.