Yöreselden Evrensel'e Ege'nin Diliyle

31 May 2016

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümüne bağlı Moda Tasarımı, Çorap ve Moda Tasarımı ile Grafik Tasarımı Programları öğrencilerinin hazırladığı “Yöreselden Evrensel'e Ege'nin Diliyle” temalı 2015-2016 Akademik Yılsonu Defilesi büyük ilgi gördü ve izleyenlerin büyük beğenisini kazandı.

İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen Yılsonu Defilesi öncesinde Aşçılık Programı öğrencilerinin hazırladığı ikramların sunulduğu bir kokteyl gerçekleştirildi. Radyo Televizyon Programı Öğr. Gör. Şükrü Kara'nın sunuculuğunu yaptığı Yılsonu Defilesinin açılış konuşmalarını Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Kamil Uslu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Bora Gündüzyeli yaptı.

Moda Tasarımı, Çorap ve Moda Tasarımı ile Grafik Tasarımı Programı öğrencilerinin ortaklaşa hazırladıkları defilenin ilk bölümünde öğrencilerin her biri birbirinden orjinal çorap tasarımları sunuldu. İkinci bölümdeyse Ege bölgesi giyim kültürünü yansıtan, ağırlıklı olarak Buldan bezinden hazırlanmış tasarımlar müzik eşliğinde sunuldu. Kareografisini Başak Gürsoy'un yaptığı İstanbul Kavram MYO Yılsonu Defilesinde sunulan birbirinden güzel kıyafetler, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Defilenin sonunda görev alan öğrenciler ve öğretim elemanları izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. Ayrıca defilenin hazırlanmasında katkıda bulunan; kareografisini yapan BG Ajans kurucusu Başak Gürsoy'a, çorap tasarımı baskılarını yapan Print Art firmasından Kıvanç Özburun, kıyafetlerin kumaşlarını sağlayan Buldan's Dönmez Tekstil firması sahibi İhsan Dönmez'e teşekkür edildi.

Kavram Meslek Yüksekokulu Tasarım Bölümü öğrencilerinin hazırladığı “Yöreselden Evrensel'e Ege'nin Diliyle” temalı 2015-2016 Akademik yılı yılsonu defilesini izleyenler arasında; Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Karahan ile Genel Sekreteri Murat Süslü, Marmara Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Mehmet Ersoy, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Erdoğan'ı temsilen ile Çorap Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ceyda Özdüvenci ile Mütevelli Heyeti Üyesi Mustafa Osmanoğlu yer aldı.