Kargir Yapılar Semineri

05 Ara 2017

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu tarafından her yıl düzenlenen Kargir Yapılarda Koruma ve Onarım Semineri'nin dokuzuncusu 5-6 Aralık 2017 tarihlerinde Conrad Otel'de gerçekleştirildi. Etkinlikte ülkemizin her köşesinden akademisyenler, restorasyon alanında uzmanlaşmış sektör çalışanları ve ön lisans düzeyinde mimari restorasyon öğrencileri bir araya geldi.

Sempozyuma İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu'nu temsilen Mimari Restorasyon Programı öğretim görevlileri Yeşim Erdal, Şenay Ekşi ve N. Ece Geyik'in öncülüğünde tüm mimari restorasyon programı öğrencileri de katılım gösterdi.

Teorik eğitimin yanı sıra saha çalışmalarıyla da desteklenmesi gereken Mimari Restorasyon Programı içerisinde bu ve benzeri etkinlikler kapsamında öğrencilerin mimari restorasyonun çalışma alanlarını kavraması, akademik araştırmalar ve deneysel çalışmalarla elde edilen son gelişmelerden haberdar olması, deneyimli sektör çalışanları ve akademisyenlerle bir araya gelerek mimari mirası koruma bilinci kazanmaları hedeflendi.