Erasmus Toplantısı

09 Nis 2018

9-13 Nisan 2018 tarihlerinde, Türkiye’den İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, Yunanistan’dan Hellenic Opwn University ve Democrustus University of Thrace, Portekiz’den Instituto Politécnico de Beja, Universidade do Algarve, Instituto Politécnico da Guarda ve Instituto Politécnico üniversiteleri ile birlikte İtalya Roma’da bulunan Università Telematica Internazionale UniNettuno’nun genel merkezinde Erasmus toplantısı için bir araya geldi.

Üniversitelerin öğrencileri ve personel arasındaki görüşme, fikirlerin, didaktik modellerin, araştırma ve hareketlilik projelerinin, ortaklıkların ve çok daha fazlasının karşılaştırılması gibi konularında yapıldı. Görüşmeler Università Telematica Internazionale UniNettuno genel merkezinde gerçekleşti.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun sunumunda verilen öğretimin, uygulamaların ve öğrenci odaklı eğitimin dünya standartlarında olduğu ve kalitenin birçok emsal okulun yukarısında kaldığı konularında katılımcı üniversiteler tarafından takdir topladı.

Yüksekokulumuzu temsilen Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Kamil Uslu, Staj Koordinatörü Öğr.Gör. Berker Kocatürk ve Öğr.Gör. Sarp Güneri toplantıya katıldı.