Kavram Eğitim Kurumları Hollanda’nın BSN Üniversitesi MBA Programının Türkiye Temsilcisi Oldu.

20 Mar 2013

Kavram Eğitim Kurumları Hollanda'nın BSN Üniversitesi MBA Programının Türkiye Temsilcisi Oldu.

KAVRAM Eğitim Kurumları, Avrupa'nın en başarılı üniversitesi seçilen BSN (Business School Netherlands) ile MBA(İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) Programının Türkiye'de uygulanmasına yönelik bir stratejik ortaklık anlaşması imzaladılar.

BSN, MBA eğitimini Hollanda dışında Avrupa, Asya, Amerika ve Afrika'nın çeşitli ülkelerinde başarıyla yürütmektedir.

KAVRAM Eğitim Kurumları, bu anlaşma ile 2017 yılında MBA Programı uygulamasında Hollanda'nın en başarılı üniversitesi seçilen BSN (Busines School netherlandi'in uluslararası akreditasyonu ve YÖK tarafından denkliği bulunan MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) Programının Türkiye'de uygulanmasını sağlayacak. Uygulama Kavram Meslek Yüksekokulu'nun Şişli-Zincirlikuyu'daki Yerleşkesinde örgün ve uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecektir. MBA Programı öğretimine, Şubat 2014 tarihinde başlanacaktır.

BSN'nin MBA programı öğretimi toplam iki yıl sürelidir. MBA Programına lisans mezunu, İş hayatında yönetici olar veya olmak isteyen kişiler katılabileceklerdir. Eğitim Türkçe ve İngilizce olarak yapılacaktır. İngilizce öğretim yapmak isteyenlerin uluslararası kabul gören İngilizce yeterlilik belgesine sahip olmaları gerekir. Örgün eğitim 15 günde bir hafta sonunda bir gün olarak yapılacaktır. Örgün eğitim derslerini Türkiye'den ve BSN'den öğretim üyeleri vereceklerdir.

Ayrıca öğrenciler öğretim süresi içinde mutlaka Hollanda'ya giderek BSN'de 6 gün eğitim göreceklerdir. İki yıllık öğretim sonunda başarılı olanlara BSN'nin MBA Diploması verilecektir. Bu diplomayı almaya hak kazananlar, Hollanda ve diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye'deki Hollanda firmalarında iş bulma olanaklarından faydalanabileceklerdir. Ayrıca KAVRAM Eğitim Kurumları, BSN'nin MBA programı öğretimini Hollanda'da yapmak isteyenlere de yardımcı olacaktır.

KAVRAM Eğitim Kurumları Başkanı Bahattin DURMUŞ, Türkiye'de 600'den fazla Hollanda firmasının bulunduğunu, Türkiye ile Hollanda arasındaki iş hacminin giderek arttığını belirterek, “Yapıları bu stratejik ortaklık anlaşması ile MBA öğretiminde Avrupa'nın en kariyerli üniversitesini Türkiye'de gençlerimizin ayağına getirmiş oluyoruz. BS5N ile yapılan bu “stratejik ortaklık anlaşması, aynı zamanda eğitim yoluyla Türkiye-Hollanda dostluğuna da önemli bir katkı sağlayacaktır” dedi.