Karatecilerimiz Tatamiye Çıktı

25 May 2015

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun Sakarya’da düzenlediği Türkiye Karate Şampiyonasına okulumuzu temsilen Sağlık Kurumları İşletmeciliği Oğuzhan Ay ve Bankacılık ve Sigortacılık öğrencisi Dilara Şahin katıldı. 
Kariyerinde Balkan Şampiyonluğu ve Türkiye Şampiyonlukları bulunan öğrencimiz milli sporcu Oğuzhan Ay 60 kg Kumite müsabakasında kilosunun favorisi olarak gösterilen sporcu ile ilk tur müsabakasına çıktı. Bu zorlu karşılaşmadan 7-1 gibi farkla bir skorla galip ayrılan öğrencimiz, müsabakada esnasında yaşadığı sakatlık sebebiyle 2. Tur karşılaşmasına tedavi sonrası çıkabilmiş, sakatlığının verdiği rahatsızlığın etkisiyle ilk turdaki performansını sergileyemeyerek yenilmiştir.   
Sakatlığına rağmen dövüşmek isteyerek takdir toplayan öğrencimiz üçüncülük maçı için tekrar tatamiye çıksa da yenilerek turnuvaya veda etmiştir.
 
55 kg bayan kumitede ise okulumuz adına Dilara Şahin tatamiye çıkmış, Türkiye Şampiyonluğu bulunan zorlu rakibi karşısında yenilen Dilara Şahin, rakibinin finale çıkması üzerine üçüncülük maçına çıkmaya hak kazanmıştır. Türkiye Şampiyonası deneyimi az olan öğrencimiz, çıktığı üçüncülük maçında şanssız bir şekilde yenilerek turnuvaya veda etmiştir.
 
İki öğrencimizi de gösterdikleri mücadele ve istekten dolayı kutluyor, başarılarının artarak sürmesini diliyoruz.