3. Çorap Tasarım Yarışması Ödül Töreni

14 Mar 2019

Kavram Meslek Yüksekokulu ile Çorap Sanayicileri Derneği işbirliğiyle düzenlenen 3.Çorap Tasarım Yarışması Ödül Töreni 28.05.2014 Çarşamba günü saat 14.00’te Şişli Yerleşkemiz Konferans Salonunda yapıldı. Yüksekokulumuz müdürü Sayın Yrd. Doç. Dr. Sakin Öner yaptığı açış konuşmasında “Türkiye çorap sektörünün Çin’den sonra dünyada ikinci olduğunu, bu nedenle bu sektörün beyaz yakalı kalifiye elemanlarını yetiştirmek üzere Çorap Sanayicileri Derneğinin önerisi üzerine Çorap ve Moda Tasarımı Programı açtıklarını” belirtti.   Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu ve Çorap Sanayicileri Derneği Sayın Başkanı Hüseyin Öztürk ve Yüksekokulumuz Mütevelli Heyeti Başkanı Bahattin Durmuş’unun konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

182 Lise öğrencisinin 270 tasarımla katıldığı yarışmanın ödül töreninde ilk üç dereceye giren öğrenciler ile ilk ona girerek Mansiyon kazanan öğrenciler ve bu öğrencilerin okudukları okulların yöneticileri ödüllerini aldılar. Yarışmanın Birinciliğini Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Zaide ERBAŞ; İkinciliğini Halkalı İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Kadriye CİVELEK  ve Üçüncülüğünü Avcılar İHKİB Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencisi Ebru ÖZCAN’ın yaptıkları tasarımlar kazandı. Yarışmanın Mansiyon ödüllerini  almaya hak kazanan öğrenciler  ise şunlardır: Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi’nden Eda EROL, Çerkezköy Türk Tekstil Vakfı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Simge GEREZ, HALKALI İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Tuğçe SEYHAN, Sultan Selim Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden  Gaye YAVUZ ve ESRA EROĞLU, Üsküdar İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Hilal BÜYÜKADA, Kadıköy Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nden Esra KIRIŞ.

Ödül Töreninin sonunda Yarışmanın Jüri Üyeleri Hüseyin KÜÇÜK, Yasin YILMAZ, Nur KULAKSIZOĞLU, Nebahat ARAL, Buket SEKBAN’a Teşekkür Belgeleri verildi.