İZMİR KAVRAM ÖĞRENCİLERİ İÇİN “3.KARİYER GÜNLERİ” BAŞLADI

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu, 3. Kariyer Günleri düzenledi. Üç gün süren etkinlikte öğrenci ve mezunların kurumlarla buluşturularak iş ile staj fırsatlarını yakalamaları, kurumların işe alım süreçleri hakkında bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor.

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu’nun 19-21 Nisan tarihlerinde online olarak gerçekleştirdiği Kariyer Günleri’nde kamu sektöründeki kurumlar ile özel sektördeki firmaların üst düzey yöneticileri öğrencilerle bir araya gelerek mesleki bilgi ve donanımlarını paylaşarak, öğrencilerimizin sorularını yanıtladılar.

MESLEK YÜKSEKOKULUMUZDA 2. KARİYER GÜNLERİ ONLİNE OLARAK GERÇEKLEŞTİ

Covid-19 salgını önlemleri nedeniyle 2. Kariyer Günleri bu yıl online olarak gerçekleşti. İş dünyasının profesyonelleri, rol modelleri ve kariyer uzmanlarının katıldığı 2. Kariyer Günlerinde, öğrencilerimiz şirketlerle online platformda buluşarak kariyer hedefleriyle ve iş hayatıyla ilgili sorularına yanıt aldılar. 

Kariyer Gunleri Afis

1. KARİYER GÜNLERİ

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu olarak, öğrencilerimizin kariyer hedeflerini ve gelecek planlarını önemsiyoruz.

İş yaşamı ve kişisel gelişime destek

Bu kapsamda, Kariyer Ofisimizin öncülüğünde; öğrencilerimizin, insan kaynakları, iş yaşamı ve kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla, “Kariyer Günleri” gibi öğrencilerimizi ve özel sektör temsilcilerini bir araya getiren önemli etkinlikler düzenlemekteyiz.

Doğrudan temas imkânı

Kariyer Günleri sayesinde, Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla bir araya gelen öğrencilerimiz, hazırladıkları CV’lerini, staj ve iş başvurusu için özel sektör temsilcilerine doğrudan iletme fırsatını yakalamaktadır.

Kuvvetli bağlar oluşturabiliyor

Özel sektör temsilcileriyle doğrudan iletişim sağlanabilen ve network oluşturma imkânı elde edilen, öğrencilerin yeteneklerini ifade ederek, çalışacakları sektörle kuvvetli bağlar oluşturabildiği Kariyer Günleri, her yıl Yüksekokulumuzda gerçekleştirilmektedir.

Kariyer Günleri Saygı Duruşu (1) IMG_7895 IMG_8018 IMG_7852 IMG_7913 IMG_7947 IMG_6009 IMG_8055 IMG_8067