KÜTÜPHANE

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi, 2008 yılında eğitim öğretim hayatına başladığı günden bugüne kadar hizmet vermektedir.

Kütüphanemiz, kullanıcı odaklı ve araştırma-geliştirme faaliyetlerini destekleme politikası izleyerek büyümektedir.

Kullanıcılarına geniş ve ferah bir çalışma ortamı sunan kütüphanemizin amacı; Yüksekokulumuzda verilen eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerimiz ve diğer tüm kullanıcılarımızın bilgiye erişimdeki ihtiyaçlarını karşılamak ve kişisel gelişimlerine destek olmaktır.

KÜTÜPHANE HİZMETLERİ

  • Kütüphanemiz; sayıca her geçen gün artan kitap, dergi, elektronik veritabanı, kitap dışı materyallerin yanı sıra; internet erişimi için masaüstü bilgisayar ve kablosuz bağlantı (Wireless) imkânları sağlayarak, tüm kullanıcılarımızın araştırma ve bilgi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
  • Ayrıca öğrencilerimiz, (https://www.kavram.edu.tr/kutuphane) üzerinden kütüphanemize 7/24 erişim imkânı bulmaktadır.
  • Kütüphanede; danışma, bilgiye erişim, internet kullanımı, görsel-işitsel bilgi kaynakları, süreli yayın kullanımı ile elektronik veri tabanlarının kullanımı, ödünç verme vb. gibi hizmetler verilmektedir.
  • Kütüphane, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda basılı, elektronik, görsel-işitsel her türlü bilgi kaynağını temin etmektedir.
  • Basılı ortamdaki bilgi kaynakları açık raf sistemiyle kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.
  • Elektronik ortamdaki bilgi kaynakları kütüphane içindeki bilgisayar laboratuvarı ve kullanıcıların kendi dizüstü bilgisayarları aracılığıyla kullanılabilmektedir.

Kütüphanemiz, tüm kullanıcılarının ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda geliştirdiği koleksiyonu, etüt ve okuma salonları, bilgisayar laboratuvarı ve açık çalışma alanı ile öğrencilerimizin hizmetinizdedir.