Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Öğrencilerimizin Mutfak Atölyesindeki Ekip Çalışması

31 May 2024

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu (İKMYO) Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı öğrencileri ile Yüksekokulumuz bünyesinde bulunan Aşçılık Programı Mutfak Atölyesi’nde,  ‘’ Pastanı Yarat ’’ aktivitesi yapılmıştır. Öğrencilerimiz, Aşçılık Programı Öğr. Gör. Onur ÖZDEN önderliğinde, ekiplere ayrılarak kendilerine verilen malzemelerle, pasta yapmaları istenmiştir.

Böylelikle, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programının müfredatında yer alan “Ekip Kaynak Yönetimi” dersi kapsamında, iş hayatlarında uçak içerisinde bir ekip olarak çalışmanın ve birlikte ekip oluşturmanın olumlu sonuçlarını görebilecekleri ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir uygulama olması hedeflenmiştir.

Bu aktivite ile amacımız öğrencilerimizin, Açık iletişim - İş bölümü - Karar alma/verme – Planlama - Zaman Yönetimi gibi olguları deneyimlemeleridir.

Aktivite sonunda, öğrencilerimize bu deneyimi yaşama fırsatı sunan Aşçılık Programı Öğr. Gör. Onur ÖZDEN’e teşekkürlerimizi sunarak havacılık hediyesi takdim edilmiştir.