DUYURULAR

Yeni Yayınımız

12 Mar 2013

Yeni Dergimiz “Genç Portföy” Yayın Hayatına Başladı...

Kavram Meslek Yüksekokulu'nun yeni MTA yayın organı Genç PORTFÖY'ün 1. sayısı Vİ l gi 4 yayımlandı. Eğitim, kariyer ve gençlik dergisi olan Genç PORTFOY'ün sahibi EN der | Kavram Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Başkanı Sn.Bahattin DURMUŞ, Yazı İşleri Müdürü Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Sakin ÖNER.Genel Yayın Yönetmeni ise Sn.Asude ŞENGÜL. 

Öner “Editörden” köşesindeki yazında derginin çıkarılış amacını şöyle açıklıyor: “Amacımız; gençlerimizi küreselleşen dünyanın donanımlı, sosyal, kariyer sahibi bireyleri yapmak. Modern dünyanın etkin ve yetkin bir bireyi haline getirmek. Dünyanın her noktasında iş yapabilir kılmak. Dünya nereye gidiyor, nelerle ilgileniyor? Geleceğin meslekleri nelerdir? Kariyerinize giden en güvenli yol nereden geçiyor? Sizi ilerde hangi olanaklar bekliyor? Bunları göstermek, bu konularda gözünüz kulağınız olmak amacımız.”

Sloganı “Gençler için gençlerle birlikte!” olan dergide kariyer yolunda ilerleyen gençlerle mesleklerinin profesyonelleri, duayenleri ve uzmanları buluşturuluyor. Mesleğinde başarılı olmuş, tırnaklarıyla zirveye ulaşmış insanların başarı öykülerine yer verilen dergide, onların yaşadıkları sıkıntıları ve zorlukları hangi yöntemlerle aştıkları gösteriliyor. Böylece gençlere başarının gizli anahtarlarını verilmeye çalışılıyor.

Her sayıda gençlerin ilgisini çekecek bir “Dosya'ya yer veriliyor. Bu dosyada, seçilen konu bütün ayrıntılarıyla ele alınıyor. Dergi, eğitim yaşamından iş yaşamına, kısacası kariyer dünyasına açılan bir pencere. Derginin hedefi, gençlerin sadece donanımlı, kariyer sahibi olmaları değil, aynı zamanda, sosyal hayatın aktif birer parçası olmaları, kaliteli yaşam ortamlarında yer almaları.

Ayrıca dergide gençlere yönelik hertürlü sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlik de yer alıyor. Sosyal medyanın renkli, gizemli ve karmaşık dünyası da derginin içeriğini zenginleştiriyor. Genç PORTFÖY kısacası, küçülen dünyanın büyüyen kariyer sahiplerinin buluşma noktası. Modem bir baskı, kaliteli bir içerik, şık bir dizayn Genç PORTFÖY...

Keyifli okumalar...