İzmir Kavram Meslek Yüksek Okulu mesleki ve sosyal sorumlulukları başarı ile yerine getiren, bilgiyi beceriye dönüştürebilen, meslek elemanları yetiştirmek için her türlü eğitim olanağını sağlamıştır.Öğrencilerimizin sadece teorik değil uygulama yapabilecekleri geniş ve tam donanımlı laboratuvarlara sahiptir. Bu laboratuvarlar ve atölyeler şunlardır;

AMELİYATHANE HİZMETLERİ LABORATUVARI

Ameliyathane Hizmetleri programının uygulama yaptığı laboratuvar 140 m2  alana sahip olup 28 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri ameliyathane ortamını hazırlamak için laboratuvarımızda hasta yatağı, ameliyat aspirasyon cihazı, ameliyat masası, ameliyathane lambası, ameliyatta kullanılan el aletleri, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, entübasyon maketi, Laringoskop setleri, CPR maketi, kol ve bacak sütur maketleri, Enjeksiyon maketi ve bu eğitimlerde kullanılacak tüm sarf malzemeler (enjektör,entübasyon hortumu, … vb.) öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

 DİYALİZ LABORATUVARI

Diyaliz programının uygulama yaptığı laboratuvar 140 m2  alana sahip olup 28 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında karşılaşacakları klinik ortamını hazırlamak için laboratuvarımız da diyaliz cihazı, hasta yatağı, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, CPR maketi, kol ve bacak sütur maketleri, Enjeksiyon maketi ve bu eğitimlerde kullanılacak tüm sarf malzemeler (enjektör, branül, … vb.) öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

ANESTEZİ LABORATUVARI

Anestezi  programının uygulama yaptığı laboratuvar 140 m2  alana sahip olup 28 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri ameliyathane ortamını hazırlamak için laboratuvarımızda hasta yatağı, ameliyat aspirasyon cihazı, anestezi cihazı, ameliyat masası, ameliyathane lambası, ameliyatta kullanılan el aletleri, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, entübasyon maketi, Laringoskop setleri, CPR maketi, kol ve bacak sütur maketleri, Enjeksiyon maketi ve bu eğitimlerde kullanılacak tüm sarf malzemeler (enjektör,entübasyon hortumu, … vb.) öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI LABORATUVARI

Ağız ve Diş Sağlığı programının uygulama derslerini yaptığı laboratuvar 44 m2  alana sahip olup 13 Kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri klinik ortamını hazırlamak için laboratuvarımız da dişçilik hizmetlerinde olan 8 branşı da görebilecekleri donanımdadır.

Laboratuvarımı da; Cerrahi el aletleri, Ölçü kaşıkları ve ölçü malzemeleri, kanal tedavisi el aletleri ve dolgu malzemeleri, dişeti hastalıklarına yönelik el aletleri ve malzemeleri, muayene aletleri, sterilizasyon sistemleri ve ekipmanları öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanıma hazır bulunmaktadır.

TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ LABORATUVARI

Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 64 m2 alana sahip olup 23  Kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri laboratuvar ortamında var olan tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; Ph Metre, Santifirüj, Etüv, Mikroskop, Manyetik ısıtıcılı karıştırıcı, vortex, otoklav, saf su cihazı, Bio-güvenlik kabini, hassas terazi, deney tüpleri, boyama yapılacak kimyasallar, mikroskop görüntülemelerinde kullanılan kimyasallar, cam deney malzemeleri öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanıma hazır bulunmaktadır.

FİZYOTERAPİ LABORATUVARI

Fizyoterapi programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 140 m2 alana sahip olup 28 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri klinik ortamında var olan tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; ESWT , Parafin cihazı, Traksiyon masa ve cihazı, hotpack ve coldpack kazanları, denge tahtası, omuz çarkı, Elektroterapi cihazı, Enterfaransiyel terapi cihazı, infraruj cihazı, bobath yatağı, muayene masaları, egzersiz bantları, çeşitli ağırlıklar… vb. gibi tüm malzemeler öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanıma hazır bulunmaktadır.

İLK ACİL YARDIM LABORATUVARI

İlk acil yardım programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 140 m2 alana sahip olup 28 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri klinik ortamında var olan tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; hasta yatağı, anatomik maketler, iskelet maketi, enjeksiyon maketi, entübasyon maketi, Laringoskop setleri, CPR maketi, Ambu çeşitleri, sonda takımları, kol ve bacak sütur maketleri, Enjeksiyon maketi ve bu eğitimlerde kullanılacak tüm sarf malzemeler (enjektör,entübasyon hortumu, … vb.) öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ ATÖLYESİ

İnşaat teknolojileri programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 46 m2 alana sahip olup 18 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; Çimento test presi cihazı, çimento mikseri, Sarsma cihazı, Hassas terazi, Kür havuzu, Etüv Fırını, Otomatik Vicat, Harç kalıpları, mastar, küçük ve büyük boy yayıcı vb. gibi tüm ekipmanlar öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

MAKİNE ATÖLYESİ

Makine teknolojileri programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 46 m2 alana sahip olup 18 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Laboratuvarımız da; Hidrolik Deney Seti, Pnömatik Deney Seti, CNC Torna, Gazaltı Kaynak Makinesi, Elektrik Ark Kaynak Makinesi, Masa tipi matkap, Basınçlı hava kompresörü, Mengene, Somun sıkma ve anahtar takımı, Allen anahtar takımı, Lokma takımı, Şarjlı tornavida, Caraskal, İş güvenliği ve sağlığı için gerekli teçhizatlar, pense tornavida seti vb.. gibi tüm ekipmanlar öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

 UYGULAMA MUTFAĞI

Aşçılık  programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 164 m2 alana sahip olup 46 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipman ve teçhizatlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

Uygulama Mutfağımız da; Elektrikli Fritöz, pleyt ızgara, derin dondurucu ,buzdolabı, makarna haşlama cihazı, davlumbazlar, ocaklar, sebze doğrama makinesi, giyotin bulaşık makinesi, planet mikser, spiral hamur makinesi, konveksiyon fırın, pastane fırını vb.. ve bu eğitimlerde kullanılacak sarf tüketim malzemeleri de öğrencilerimizin en iyi eğitimi almaları için kullanımları için hazır bulunmaktadır.

ÇOCUK GELİŞİM ATÖLYESİ

Çocuk Gelişimi  programının uygulama dersini yaptığı laboratuvar 65 m2 alana sahip olup 24 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin çalışma hayatında görecekleri tüm ekipmanlar laboratuvarımız da bulunmaktadır.

ÇİZİM ATÖLYELERİ

Grafik Tasarım programının uygulama dersini yaptığı 2 adet olan çizim atölyeleri 90 malana sahip olup 40 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilecek tarzda güncel çalışma yapabilecekleri programlar ve ekipmanlar bulunmaktadır.

PC LABORATUVARLARI

Grafik Tasarım programının uygulama dersini yaptığı 2 adet olan PC Laboratuvarları 130 malana sahip olup 38 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin donanımlı ve kaliteli bir şekilde eğitim almasını sağlamak için güncel programlar ve ekipmanlar bulunmaktadır.

MAC LABORATUVARLARI

Grafik Tasarım programının uygulama dersini yaptığı 2 adet olan PC Laboratuvarları 130 malana sahip olup 38 kişi kapasitelidir. Öğrencilerin mesleki bilgi birikimi ve becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak olan ve güncel programlar ve ekipmanlar bulunmaktadır.